1. Úvod
  2. člen teamu

3. člen teamu

Matt Todd, PhD

S více než 600 úspěšně vyřešenými případy barikádových situací domácích i mezinárodních únosů, vydírání, sebevražedného jednání a kybernetických útoků je Matt jedním z nejzkušenějších policejních vyjednavačů na světě.

Svou třicetiletou policejní kariéru absolvoval ve třech různých policejních složkách ve Spojeném království zabývajících se případy závažného zločinu (vraždy, organizovaný zločin, terorismus), z toho posledních 17 let pracoval jako vyjednavač a koordinátor vyjednávacího týmu policie v Manchesteru (Hostage and Crisis Negotiation Unit, Greater Manchester Police). Matt byl členem Vládní krizové skupiny (COBR), která řeší mezinárodní a teroristické únosy britských občanů v zahraničí, a také stálým členem národního policejního vyjednávacího týmu Hostage and Crisis Negotition Unit – HCNU – v Londýně. Působil jako ředitel britského národního kurzu pro policejní vyjednavače a také jako hlavní instruktor mezinárodního kurzu vyjednávání pro speciální složky v Kanadě, Keni, Turecku, Japonsku, Ománu a na Filipínách.

Matt je členem Mezinárodní pracovní skupiny vyjednavačů (INWG) a externím instruktorem pro vyjednávání únosů v OSN, kde cvičil zaměstnance Odboru pro bezpečnost (Department of Safety and Security) a přednášel v rámci projektu budovaní kapacity na prevenci a řešení únosů pro vládní složky států severní, východní a západní Afriky.

Mezi speciální výcviky, které Matt sám jako student absolvoval, patří například Národní vyjednávací kurzy americké FBI v Quanticu a britského Scotland Yardu v Hendonu, Národní kurz vyjednávání s teroristy v Londýně a kurz tajných operací MI6.

Matt je držitelem magisterského titulu v oboru kriminalistika z Leicester University a PhD z Manchester Metropolitan University na téma vyjednávání teroristických útoků využívajících aktivních střelců.

(USA, 2017) Na střelnici v akademii FBI v Quanticu:


(Keňa 2015) Přednáška v Nairobi v rámci projektu OSN na budovaní kapacity na prevenci a řešení únosů pro vládní složky států severní, východní a západní Afriky:

Matt

Matt na misi v Afghanistanu: